Co możesz robić? – Współpraca oparta na empatii

Co możesz robić?

zdjecie-mailing

Co możesz robić w ramach akcji społecznej „Współpraca oparta na empatii”

Idea akcji

Ważnym procesem, który chcemy uruchomić, jest wzrost wiedzy dotyczącej tego, czym w rzeczywistości jest empatia i jak można ją rozwijać. Każda współpraca oparta jest na empatii, tylko często niedojrzałej, powodującej destrukcję zamiast powstawanie poczucia sensu z realizowanych działań. Zależy nam na nieustannym rozwoju know-how, wspieraniu innych autorskich podejść bazujących na empatii i pokazywaniu jak empatia może usprawniać współpracę.

Dni Empatii

Do koalicji może zapisać się każdy, kto ma na to ochotę i uważa ideę akcji za słuszną. Zapisanie się jest całkowicie darmowe i nie wiąże się z żadnymi obowiązkami!!!  Od 26 września do 9 października trwają Dni Współpracy opartej na empatii, poprzez które zachęcamy do empatycznych działań. Te dni to pierwszy akord naszej kompozycji. Liczymy na rozlewającą się falę różnych przedsięwzięć, wzajemne inspirowanie się, nawiązywanie współpracy między nie znającymi się do tej pory środowiskami. Na wiosnę planujemy duże wydarzenie, ale o tym później.

Dla kogo?

Jeżeli chcesz zaangażować się aktywnie, to możesz jakieś swoje działania, które i już prowadzisz, zgłosić do nas. Może prowadzisz jakiś warsztat – uwzględnij na nim empatyczne słuchanie, dołóż moduł poświęcony uważności, popracuj głębiej nad emocjonalnym kontakt i poznawczą decentracją. Jeżeli prowadzisz wykład, wystąpienie – sprawdź, czy nie warto pokazać, jak empatia wpływa na jakość życia, albo efektywność w pracy. Możesz też zwykle zebranie swojego zespołu zorganizować pod kątem budowania relacji i głębszej współpracy. Jeśli jesteś studentem naszej Akademii TROP wpleć temat empatii w swój trening zadaniowy, a wtedy napiszemy o nich na stronie i Facebooku*.

Grupa na Facebooku
Jeżeli nie masz za wiele czasu, ani pomysłu, to po prostu bądź z nami. Czytaj informacje o zdarzeniach, dziel się na Facebooku swoimi przemyśleniami – mamy specjalną grupę zamkniętą dla koalicjantów, możesz dołączyć.

Empatyczne newsy
Możesz też zrobić coś pochłaniającego mało energii, a przynoszące dużo pożytku. Prześlij nam tytuł książki, artykułu, link do filmiku, audycji, namiary na ciekawe badania naukowe – wszystko, co może innych zainspirować, zwiększyć naszą wiedzę, a także wzruszyć, pogłębić intuicję itd. Będziemy publikować te informacje sukcesywnie na stronie, przesyłać w newsletterze i publikować na FB. Dodatkowo w Tarabuku będzie na Was czekać specjalna półka z empatycznymi książkami polecanymi przez Jaca Jakubowskiego! Więcej informacji wkrótce.

Jeśli masz nieco więcej czasu i ochoty – świetnie!!!

  • Zorganizuj warsztat, seminarium, debatę na temat współpracy opartej na empatii. Jeżeli potrafisz – poprowadź. Jeżeli nie – możemy wspólnie poszukać trenera, coacha, który może być zainteresowany poprowadzeniem czegoś, co ktoś inny zorganizuje.
  • Zainicjuj spotkanie tematyczne (czyli spotkania koalicjantów zainteresowanych konkretną metodą, albo obszarem)
  • Włącz się do działań promocyjnych – pomóż nagrać filmy, podcasty, znajdź zainteresowanych dziennikarzy, napisz ciekawe teksty itd.
  • Zachęć zaprzyjaźnione firmy, organizacje, placówki edukacyjne, albo po prostu znajomych do włączenia się w akcję.
  • I najważniejsze – pisz do nas. Potrzebujmy materiału do narracji – do opowiadania o tym, ile w Polsce się dzieje sensownych, rozwojowych projektów, jak całe środowiska, firmy, sieci rozwijają relacje oparte na zaufaniu, ile ciepła i wsparcia ludzie dają sobie nawzajem.

Zrobiłeś warsztat – co dalej?

Napisz podsumowanie o warsztatach lub swoich działaniach (niezależnie od ich charakteru) i dodaj zdjęcia – opublikujemy te informacje na stronie i na Facebooku. Chcemy, żeby więcej osób wiedziało o akcji społecznej, a także poznawało siebie nawzajem i świadomie rozwijało empatię.

Jeżeli masz jakieś pytania – pisz i dzwoń!

UWAGA: Mimo, że DNI EMPATII kończą się 9 października informujemy, że nasza akcja ”Współpraca Oparta na Empatii” będzie kontynuowana, dlatego wszystkie działania organizowane po zakończeniu DNI EMPATII są dla nas tak samo istotne.