Podsumowanie Inkubatora 27.11.2017r

27 listopada mieliśmy piękne spotkanie p.n. INKUBATOR WSPÓŁPRACY OPARTEJ NA EMPATII.  Było ciekawie i twórczo – udało się nagrać sporo wypowiedzi, więc wrócimy jeszcze do tego. W tym wpisie chcielibyśmy skoncentrować się na składzie tego spotkania. To, kto na nie przyszedł, pomaga w odpowiedzi na pytanie do kogo właściwie ta nasza AKCJA-EMAPTIA jest skierowana.

Na spotkaniu byli

 1. Nasz przyjaciel i mentor prof. Andrzej Jacek Blikle – autor poczytnej książki p.n. DOKTRYNA JAKOŚCI.

 2. Marianna Kłosińska, prezeska Fundacji BULERBYN, w ramach której działa wspaniale prowadzona szkoła demokratyczna.

 3. Lucyna Wieczorek, jedna z liderek ruchu NVC, czyli POROZUMIENIA BEZ PRZEMOCY.

 4. Michał Kwasek, członek zarządu niezwykle innowacyjnej firmy biznesowej p.n. ANG opartej na modelu spółdzielni.

 5. Piotr Piasecki, szef Polskiej Izby Firm Szkoleniowych, współautor książki SENSOTWÓRCZOŚĆ, trener wspierający nowe modele zarządzania

 6. Małgosia Lipman – aktorka, ale też wykładowczyni i osoba zaangażowana w fundację działającą na rzecz dzieci niepełnosprawnych.

 7. Przemek Dziewitek – w chwili obecnej krakowski współpracownik TROP, ale też osoba wiele lat zajmująca się działaniami na rzecz budowania partycypacji w różnych miastach (zwłaszcza Krakowie).

 8. Marzena Zowczak – człowiek biznesu, ale też działaczka różnych fundacji

 9. Adam Kwiecień – trener wewnętrzny w M-BANKU, zaangażowany we wprowadzanie w nim postaw empatycznych

 10. Bartosz Nowak – uczestnik naszej szkoły trenerów, przedsiębiorca z Gdańska

 11. Justyna Trofimiuk – uczestniczka szkoły trenerów, pracująca w dziale HR

 12. Michał Tokarski – członek niezwykle ciekawej grupy TUVERSITY, budującej alternatywny do istniejących uczelni model edukacyjny

 13. Małgosia Majewska – nasza absolwentka, dyrektorka d/s rozwoju zarządu firmy mediowej

 14. Maria Lewandowska – wspaniała trenerka współpracowniczka TROP

 15. Asia Gądek-Kutner – nasza organizatorka

 16. Jacek Jakubowski – prowadzący.

Przyglądając się temu składowi można sobie odpowiedzieć na pytanie do kogo adresowana jest AKCJA-EMPATIA. Często zamykamy się w stereotypie „do ludzi biznesu, NGO, oświaty” itp. W takim razie czy Marianna Kłosińska jest działaczką NGO (w końcu fundacja), czy jednak przynależy do środowiska oświatowców (przecież szkoła). A gdzie zaszufladkowalibyśmy Lucynę Wieczorek, która stworzyła kiedyś piękne przedsięwzięcie p.n. DOJRZEWALNIA RÓŻ, adresowane do kobiet, ale pracuje też dla biznesu i oświaty. A prof. Blikle, który prowadzi wykłady w środowisku akademickim, prezesował wiele lat organizacji pozarządowej p.n. INICJATYWA FIRM RODZINNYCH i podejmuje działania dla wielu dużych firm.

UWAGA – rdzeniem AKCJI-EMAPTIA są ludzie, którzy w pełny pasji, ale też profesjonalny sposób uruchamiają i wspierają procesy rozwoju – osób, małych zespołów i dużych organizacji. Łączą pracę nad pogłębianiem świadomości z działaniem – przekształcaniem jakiegoś kawałka świata w nieco lepsze miejsce. Zastanawiają się, piszą, debatują po to, żeby lepiej działać, a działają po to, żeby osiągać konkretne efekty, ale też doświadczać. Tworzą różnego typu zadaniowe wspólnoty pozwalające mądrzej pracować, budować nowy paradygmat, w którym współpraca oparta na empatii jest swoistym klejem, budulcem generującym twórczą atmosferę.