Inspiratorium w Krakowie – Drama stosowana

W imieniu Agnieszki Poliwki-JeżBasi Zander i  moim, zapraszam na inspiratorium, które organizujemy jako zainspirowane absolwentki Grupy TROP oraz zainspirowany absolwent :). To pierwsze wydarzenie naszego zespołu absolwenckiego, które chcemy poświęcić technice pracy z grupami ale też networkingowi naszych środowisk.
Chcemy zebrać maksymalnie dwudziestokilkuosobową grupę, więc zapisujcie się rozważnie i zapraszajcie najlepszych znajomych 😉

Wydarzenie jest bezpłatne, ale będziemy zbiórka na Ambasadę Krakowian (koszty organizacji).
Zapisy u Przemka Dziwitka pod adresem dziewitek@gmail.com

Czym jest drama?
Drama stosowana (ang. applied drama) to interaktywna metoda pracy z grupą wykorzystująca naszą naturalną umiejętność wchodzenia w role. Uczestnicy warsztatów wchodzą w świat fikcji, w którym mogą wypróbowywać nowe zachowania. Wykorzystywane w dramie improwizacje pozwalają przeżyć doświadczenie w bezpiecznych warunkach, w tzw. płaszczu roli, bez ponoszenia realnych konsekwencji swoich działań, ale z możliwością wyciągnięcia z nich wniosków. Szukanie strategii pozwala wzmocnić poczucie sprawczości swoich działań.

Prowadząca:
Magda Wajda: Animator kultury. Instruktor teatralny. Praktyk. Miłośnik metody dramy, która niczym wyciskarka do owoców „wyciska” z każdego uczestnika warsztatów pokłady kreatywności, spontaniczności, otwartości. Tańcem, słowem, gestem tworzymy z grupą coś z niczego. Bez ograniczeń wiekowych, pochodzeniowych, statusowych i światopoglądowych.

Zapraszam serdecznie, Przemek Dziewitek.